V sobotu 29. dubna proběhla na letišti v Luhačovicích druhá z připravených slalomových akademií pro zájemce o účast v automobilovém slalomu. Účastníků bylo nakonec 23, což bylo ještě více než v první akademii, organizované na stejném místě o 2 týdny dříve.

Přítomní jezdci a jezdkyně byli rozděleni na 2 skupiny. První skupinu tvořili úplní nováčci, kteří ještě neměli se slalomem zkušenosti. V prostorách místního aeroklubu Luhačovice proběhla prezentace se zaměřením na popis disciplíny, základy pravidel, techniky i administrativy a jako bonus i krátké seznámení s provozem letiště.

Druhá skupina byla tvořená jezdci, kteří již absolvovali minulou akademii. Pod vedením zkušeného slalomového jezdce Martina Ušely se skupina věnovala přípravě auta a následně podrobné prohlídce připravené trati a teorii volby stopy. Zbytek dne byl věnován praktickým jízdám a když v úplném závěru vyhrazeného času zapršelo, byla také možnost testu i v mokrých podmínkách.

Účasti v druhé slalomové akademii využili také někteří jezdci přihlášení do projektu Autoklub Rally Rookie. I když jejich ostré vystoupení přijde až při slalomu v Přerově a Otrokovicích, měli možnost se trochu připravit na to, co je o víkendu 27. a 28. května čeká. Projekt je stále otevřený a mohou se přihlašovat i další zájemci. Toho nejúspěšnějšího jezdce čekají starty na vybraných podnicích Rallysprint série. Více informací o projektu naleznete na webu www.czechrally.com nebo na oficiálních facebookových stránkách https://bit.ly/3MmO6ih.